Propojení s MailChimpem

Propojte solidpixels a MailChimp

Potřebujete sbírat mailové adresy a posílat na ně newslettery? Už vás nebaví všechno dělat ručně? Nejlepší světové nástroje se spojili, aby vám tuto práci usnadnili, stačí je jen propojit.


Krok 1 - pole ve formuláři

Je důležité zkontrolovat si, že pole "email" ve formuláři máme a přidali jsme ho správnou cestou (tj. z výběru bloků pro formulář po levé straně jsme přidali blok email, při přidání textového pole, které bychom pouze přetextovali, nebude export nikdy dobře fungovat).

Případně musíte nastavit v sekci Pokročilé u každého pole správnou hodnotu "Název".

  • Pro e-mail je hodnota "email"
  • Pro jméno je hodnota "name"
  • Pro přijmení je hodnota "surname"

Pak se hodnoty budou ukládat do správných míst v rámci mailchimpu.


Krok 2 - zjistěte údaje v MailChimpu

API klíč
Abychom mohli formulář propojit s vaším účtem potřebujeme vyplnit číslo API klíče vašeho MailChimpu. Ten zjistíte po přihlášení v sekci Acount - Extras - API keys - Your API keys - Create a Key (pokud jste zatím neměli vytvořený). Tento kód stačí vykopírovat a vložit do administrace formuláře (ukážeme si v dalším kroku).
Pokud byste si nevěděli rady, kde přesně klíč zjistit, MailChimp má také výbornou nápovědu.

ID seznamu
Maily můžete z různých formulářů sbírat do odlišných seznamů, které si v MailChimpu tvoříte. Proto je potřeba vždy vyplnit, do kterého seznamu se mají údaje vysbírané z formuláře ukládat. List - Settings - List name and defaults - napravo List ID.


Krok 3 - nastavte propojení ve formuláři

Pro propojení klikněte na formulář, vyberte Nastavení - Akce - Export a zvolte MailChimp. Nyní je chvíle pro vložení údajů, které jste zjistili ve svém mailchimpovém účtu. Pro potvrzení vše uložte a publikujete.


Nyní se vám budou v seznamech MailChimpu každou hodinu aktualizovat údaje. Nezapomeňte ovšem dát email jako povinnou položku, protože bez toho by mohl být formulář vyplněný a odeslaný bez emailu a vám by export nemusel fungovat (nebo minimálně nepřinášel data, kvůli kterému jste ho připravili).