Propojení s Google tabulkami

Propojte solidpixels a Google Tabulky

Nejjednodušší způsob, jak udržet všechna data z formulářů vašeho webu aktuální a přehledné na jednom místě, je propojit je s tabulkami na Googlu. Data se do nich budou propisovat automaticky a vy tak budete mít vždy přehledný seznam uživatelů, kteří vyplnili vaše formuláře.


Krok 1 - Propojte solidpixels s vaším účtem na Googlu

V nastavení formuláře, u kterého chcete exportovat data do Google tabulky, zvolte položku Akce - Export, vyberte Google tabulky a klikněte na Spojit Solidpixels s Google účtem. V novém okně vám vyskočí výběr z vašich Google účtu, kde jednoduše vyberete a potvrdíte svoji volbu.


Krok 2 - Potvrzení

Následně vám v novém okně vyběhne potvrzení propojení s vaším Google účtem a do poštovní schránky vám dorazí email od Googlu, abyste měli jistotu, že vše proběhlo v pořádku.


Krok 3 - Nastavení tabulky

Tabulku se v dokumentech vytváří sama, je proto potřeba ji v administraci zadat vhodný název (nejlépe v něm zohlednit odkud tabulka bere data a k čemu slouží).


Krok 4 - Nastavení názvů sloupců v tabulce

Přes administraci formuláře také pojmenováváme sloupce, pod které se nám v tabulce ukládají data. Chcete-li mít v nich pořádek, pojmenujte je podle jejich charakteru. U každého pole formuláře můžete v jeho nastavení přejít do Pokročilé - Název a vyplnit, jak se bude jmenovat sloupec, pod kterým se data budou hromadit. Takto byste měli postupovat u všech polí ve formuláři. Pokud u některého název nevyplníte, vygeneruje se automaticky s pojmenování "fild...".


Krok 5 - Tabulka ve vašich Google dokumentech

Při prvním vyplnění vašeho formuláře na webu, se vám v Google Dokumentech automaticky vytvoří tabulka s názvem, který jste zadefinovali v kroku 3, názvy sloupců se přenesly podle kroku 4. Data se v tabulce automaticky aktualizují každé dvě hodiny (hned po vyplnění formuláře zde informace o návštěvníko ještě nenajdete).


Nyní se již nemusíte o exporty údajů z formuláře vůbec starat, vše se děje automaticky a přehled aktuálních dat vždy najdete ve vaší Google tabulce. Do té můžete zaznamenávat své poznámky do dalších volných sloupců a mít tak vše přehledně na jednom místě.