Kotvy na stránce

Jak odkazovat na obsah na stránce?

Pokud potřebujete z hlavního menu nebo z textu, kdekoliv na stránce, odkázat návštěvníka na určitou obsahovou část webu, nejlépe je k tomu využít tzv. kotvy.


Krok 1 - Pojmenujte sekci, na kterou chcete odkazovat

Otevřete nastavení sekce, poslední políčko nastavení je tzv. Pokročilé. Zde vyplňte do kolonky ID jakékoliv slovo, které má vaši sekci označovat a bude sloužit pro kotvu. Používejte jednoslovné výrazy bez diakritiky.


Krok 2 - a) Vytvořte odkaz v textu

Vemte do bloku tu část textu, která má na sekci s vámi vybraným obsahem odkazovat. Klikněte na odkaz (pro více informací o práci s textovým blokem si přečtěte tento článek), kotvy, které jste si kdekoliv na stránce připravili se vám objeví jako první v nabídce a budou před sebou mít #.

Veškeré úpravy na stránce nezapomeňte publikovat tlačítkem vpravo nahoře. Až poté se projeví na webu a uvidí ho návštěvníci vašich stránek.


Krok 2 - b) Vytvořte odkaz v hlavní navigaci

Pokud máte např. jednostránkový web nebo chcete z navigace odkazovat přímo na určitou textovou část, použijte kotvy i v hlavní navigaci.

V hlavní struktuře vytvořte novou položku - její charakter by měl být "kotva". Po založení klikněte znovu na položku a rozbalí se vám nabídka, ve které jednoduše v poli Kotva vyberete odkaz, který jste založili pro svůj obsah.