Jak propojit web s doménou // NOVÝ!

Jak propojit web s doménou

Propojení webu s doménou zajišťují DNS servery, které přeloží jméno domény na IP adresu webového serveru a naopak. Při založení domény se vám DNS záznamy automaticky nastaví na servery registrátora domény. Pokud chcete využívat solidpixels, musíte tyto záznamy upravit.

K propojení webu s doménou musíte provést dvě úpravy v tomto pořadí:

  • Změníte A a CNAME záznam u registrátora vaší domény.
  • V administraci webu vyplníte název domény.

Krok 1 - Zjistěte registrátora domény

Pokud jste již doménu koupili a nevíte, kdo je jejím registrátorem, lehce to zjistíte na stránce www.nic.cz. Zde v registru zadáte název své domény a server za vás vyhledá potřebné informace.

V tuto chvíli již znáte registrátora své domény. Pro rychlejší přístup na jeho stránky klikněte na podtrženou část textu. V tuto chvíli se přesouváte do prohlížení informací o registrátorovi a vidíte jeho URL adresu, na kterou klikněte pro vstup na jeho stránky.


Krok 2 - Přihlaste se do svého účtu u registrátora

Přihlašovací údaje jste obdrželi během registrace na svůj email.


Krok 3 - Přejděte do nastavení domény

Pokud vlastníte více domén, vyberte doménu, kterou chcete propojit s webem, a přejděte do nastavení DNS záznamů. Pokud nastavení nemůžete najít, využijte klientskou podporu vašeho registrátora.

Pro Ignum: http://napoveda.ignum.cz/
Pro Active 24: https://napoveda.active24.cz/
Pro Forpsi: https://support.forpsi.com/Main/Default.aspx​
Pro Subreg: http://subreg.cz/cz/login/help/general/


Krok 4 - Nastavte DNS záznamy

Vytvořte DNS záznam typu A. Zadejte doménu ve formátu jmenovasidomeny.cz, nasměrujte ji na IP adresu 185.59.208.137 a nastavení uložte.


Krok 5 - Nastavte CNAME záznam

Vytvořte DNS záznam typu CNAME. Zadejte doménu ve formátu www.jmenovasidomeny.cz, nasměrujte ji na jmenovasidomeny.cz a nastavení uložte.

Registrátor nezpracuje změnu okamžitě. Počítejte, že se projeví během následujících 24 hodin.

Pokud máte s nastavením DNS záznamů potíže, můžete zaslat autorizovaný požadavek vašemu registrátorovi, a ten změnu provede za vás. Požadavek musíte zaslat prostřednictvím portálu zákaznické podpory (po přihlášení) nebo do emailu napsat vaše klientské číslo.

Znění požadavku:

Prosím o přenastavení DNS záznamů ze stávajících na:

  • A záznam: jmenovasidomeny.cz na IP adresu 185.59.208.137
  • CNAME záznam: www.jmenovasidomeny.cz na doménu jmenovasidomeny.cz

Krok 6 - Smažte AAAA záznam nebo zakažte ipv6

Na stejném místě by se vám měl zobrazit AAAA záznam nebo ipv6 (jedná se o stejný údaj). Ten je potřeba zakázat či smazat, aby web fungoval.


Krok 7 - Změňte název v administraci

Poté, co jste u registrátora vaší domény změnili DNS záznamy, je nutné nastavit doménu v administraci vašich stránek. Změnu provedete v Nastavení → Nastavení webu → Doména stránek. Název domény je třeba zadávat ve tvaru www.domenawebu.cz.


Byla to dlouhá cesta, ale stála za to. Nyní již návštěvníci
najdou vaše stránky pod správnou doménou.
Gratulujeme!