Jak přidat pdf

Jak přidat pdf

Umožněte návštěvníkům svých stránek chcete umožnit, aby si prohlíželi nebo stahovali dokumenty v pdf.


Krok 1 - nahrajte dokument do administrace

Pro nahrání dokumentu funguje stejná cesta jako pro nahrání obrázku. Oboje má stejný cíl, tj. vložit do administrace a sdílené galerie stránky obrázek nebo jiný soubor.

Vložte blok obrázek na pracovní plochu a nahrajte dokument z počítače do galerie. Více informací, jak pracovat s obrázkem zde.

Po vložení pdf se vám soubor na stránce zobrazí takto:

Nyní jste úspěšně pdf nahráli do sdílené galerie a můžete s ním dále pracovat. Blok obrázek nyní můžete smazat, již ho nebudete potřebovat.


Krok 2 - vytváření odkazu přes obrázek

Na pdf můžete odkazovat pomocí fotografií či ikon. Fotografii jednoduše vložíte jako obrázek a v nastavení bloku vyberete funkci Odkaz - Galerie - vyberete ze sdílené galerie, kam jste dokument nahráli.


Krok 3 - vytváření odkazu pomocí textu

Pokud chcete vytvořit textový odkaz na pdf. Napište text, který se má stát odkazem, vezměte ho do bloku a v nastavení textu vyberte ikonu řetězu.

Vyberte záložku URL adresa, ponechte typ odkazu URL, protokol změňte na jiný a do URL napište za lomítko název pdf. Pdf vždy ukládejte už v počítači bez diakritiky. Pokud si nejste jisti, jestli máte název správně naformulovaný, můžete si v galerii ověřit zda systém nemusel název upravit za vás.

Soubory pdf byste měli otvírat do nového okna, abyste návštěvníkům zjednodušili jejich prohlížení a stahování. To nastavíte v administraci odkazu v záložce Pokročilé, kde vyberete cíl do nového okna.


Krok 4 - promítněte změny na web

Nezapomeňte všechny změny uložit pomocí modrého tlačítka vpravo nahoře.