Jak používat blok Obrázek?

Jak používat blok Obrázek?

Dobré fotografie jsou klíčem k úspěchu každého webu. Dejte si proto s jejich výběrem záležet a vždy je nahrávejte v dostatečné kvalitě a rozlišení.


Vložení obrázku

Přidejte blok na pracovní plochu. Po kliknutí do šedivého rámečku vám vyskočí nabídkové okno. Nyní si zvolíte cestu, přes kterou nahrajete fotografii do administrativního systému. Pokud něco upravíte, nezapomeňte volbu vždy uložit.

Nahrání fotografie přes galerii

V nabídkovém okně zvolte Galerii → +/Vybrat z galerie a po kliknutí do šedivé nabídky se vám rozbalí okno pro nahrání/vybrání fotografií. Fotografii by jste vždy měli nahrávat v obrazovém formátu (např. jpeg, png, apod.).

note: Fotografii nahrajete přetažením nebo po kliknutí vybráním v souborech vašeho počítače.


Jak přidat fotografii pomocí URL adresy

Jestli chcete fotografii na stránku přidat pomocí URL adresy, po otevření nastavení bloku zvolte záložku URL.
Odkaz vždy uváděj ve tveru s http:// na začátku.


Šířka zobrazení

Potřebujete-li nastavit šířku obrázku, po otevření nastavení bloku vyberte ze tří možností.


Zarovnání obrázku

V nastavení bloku můžete zarovnat obrázek.


Lightbox

Lightbox po kliknutí zvětší fotografii přes obrazovku a překryje zbývající obsah. Pokud takový efekt u obrázku chcete, zapněte lightbox v nastavení bloku.
Pokud tento efekt u obrázku využijete, nemůžete ho následně používat jako odkaz.


Obrázek jako odkaz

Obrázek můžete nastavit jako odkaz směřující návštěvníka na stránku vašeho webu, jiný obrázek/dokument či stránky mimo váš web. V nastavení bloku vyberte záložku odkaz a následně vyberte kam budete návštěvníka stránek směřovat. Jestli na nějaký jiný obrázek (v tom případě zvolíte možnost Galerie a fotku pod ni vložíte - více viz Nahrání obrázku přes galerii) nebo na webové stránky (zvolíte možnost URL a adresu zkopírujete do rámečku).


Popisek obrázku

Pokud chcete u obrázku nastavit popisek, postupujete v nastavení bloku do popisku. Tam nastavíte jeho text a jestli se bude objevovat nad/pod/uvnitř obrázku. Font, jeho řez a barva je jednotná s obecným nastavením webu.