Jak podpořit vyhledávání vašich stránek na Seznamu, Googlu apod.?

Jak podpořit vyhledávání vašich stránek na Seznamu, Googlu apod.?


Stránky můžete rovnou zaindexovat pro Google a Seznam. Při indexování u Googlu musíte mít aktivní účet, přes který tuto akci provedete.


SEO - optimalizaci pro vyhledavače, vylepšujete různými cestami:

Na prvním místě jsou vždy texty - ty by měly obsahovat klíčová slova pro vyhledávání, ale zároveň by neměly být psány "pro vyhledávače" (tj. výčet vhodných slov), protože to Google penalizuje.

Obsah byste také měli obměňovat, tj. pracovat na něm - i toto Google pozná. A je dobré ho mít jednotně nastylovaný (nadpisy apod.).

SEO můžete podpořit i správným pojmenováním obrázků (na web je nahráváte pod názvy, které dávají smysl - např. místo "01.jpg" napíšete "firemni-porada.jpg").

Přímo v administraci můžete upravit řadu meta údajů. Vždy na konkrétní stránce přejděte v horní liště do záložky "Pokročilé".

  • Titulek - čím kratší název vymyslíte, tím lepší. Ideálně by měl obsahovat jen jedno klíčové slovo nebo krátké sousloví.
  • URL - je automaticky generována z názvu stránky a je později možné ji ručně změnit. Je dobré také používat krátké url a neměnit je.
  • Popisek (Description) - popisek je věta, která má smysluplně vystihovat, co se na dané stránce nachází. Zobrazuje se ve výsledku Google i Seznam jako dvouřádkový popis. Proto by měla být dostatečně dlouhá a vypovídající.
  • Klíčová slova - charakterizují hlavní témata, která se nacházejí v obsahu stránky. Jednotlivá slova musí být vždy oddělena čárkou a je vhodné napsat 4 - 6 pojmů.

Dobré je pracovat se zpětnými odkazy z jiných webů - někde o vás píší a použijí odkaz na web. Nebo máte více webů a vzájemně na ně odkazujete.

SEO podporujete i sdílením obsahu na sociálních sítích a jejich propojení s webem. V tomto ohledu už je to na vás. V solidpixels jsou automaticky v patičce připraveny odkazy na sociální sítě - propojte je se svými profily.

Další věc, kterou vylepšujete svoje SEO je, když máte stránky responzivní (tj. uzpůsobené pro mobilní zařízení a tablety). S tím na solidpixels pracujeme od úplného začátku a váš web takto připravený je.

Důležitým měříkem pro Google je i čistota kódu. Zde je solidpixels výborně připravený.

Toto je pouze krátký a základní výčet věcí, kterými můžete SEO stránek ovlivnit. Je to velice obsáhlá oblast, kterou ovládají specialité. Pokud budete potřebovat, kontaktujte nás.